پیشنهاد ردنشدنی بسازیمReviewed by شهرزاد on Oct 3Rating: 5.0عالی
پیشنهاد ردنشدنی بسازیم

اگر فقط 3 ثانیه فرصت داشته باشید چه میکنید؟

از رقابت تد کندی و جیمی کارتر یاد بگیریم

اگر فقط سه ثانیه برای ارائه پیشنهاد خود فرصت داشته باشید، چه خواهید گفت؟

اگر زبان تان در آن لحظه بند بیاید و چیزی به ذهنتان نرسد چه کابوسی به وجود خواهد آمد؟

فرقی نمیکند پیشنهاد شما در چه حوزه ای است، چه پیشنهاد ازدواج باشد چه پیشنهاد مشارکت کسب و کار و چه پیشنهاد برای مردم تا شما را انتخاب کنند.

این کابوس وحشتناک تا کنون برای افراد بسیار زیادی به وجود آمده است.

یکی از معروف ترین مثال های این مساله این است: در سال 1980، تد کندی قصد داشت با جیمی کارتر رقابت کند و به جای او به عنوان نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری مطرح شود. سناتور کندی موافقت کرد تا در یم مصاحبه تلویزیونی یک ساعته شرکت کند و در این مورد صحبت کند.

مصاحبه کننده این جلسه یک ساعته را با این سوال ساده آغاز کرد: «چرا می خواهید رئیس جمهور شوید؟»

این فرصت برای تد کندی به وجود آمده بود تا پیشنهادی را به مردم آمریکا عرضه دارد و مثلا بگوید، «مرا رئیس جمهور کنید تا من هم به شما امنیت، آرامش و رفاه بدهم» به جای این کار او نتوانست به این سوال پاسخ دخد. واژه های مناسبی به ذهن او نرسید. او زبانش بند آمده بود و نتوانست پیشنهادی عرضه کند. و خودتان بقیه ماجرا را می دانید. تد کندی هیچ گاه رئیس جمهور نشد و حتی به عنوان نامزد حزب دموکرات هم مطرح نشد.

بسیاری از اوقات پاسخ به سوالات بسیار ساده و پیش پا افتاده باعث بدست آوردن نتایج فوق العاده می شود اما نکته مهم این است که شما باید برای این سوالات ساده پاسخی محکم و آماده داشته باشید.

هسته مرکزی ساختن پیشنهادات ردنشدنی بسیار ساده و قابل فهم است، فقط کافی است کمی به آن اهمیت دهید و بر روی آن وقت کافی بگذارید.

شاید بگویید سه ثانیه وقت کمی است برای متقاعد کردن افراد اما حواستان باشد که شما اگر در همان سه ثانیه اول خوب عمل کنید چندین و چند سه ثانیه دیگر هم میتوانید بدست آورید.

خلاصه نظر
تاریخ
جعبه نظرات
مثل بقیه مقالات سایت عالی بود. چه کتابی بخونیم در مورد پیشنهاد ردنشدنی؟
امتیاز نویسنده
51star1star1star1star1star
پیشنهاد ردنشدنی بسازیم
5 (100%) 4 votes
طراحی سایت
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا