بازی درونی برای افزایش خلاقیتReviewed by mohammadali on Oct 9Rating: 5.0merc

بازی درونی برای افزایش خلاقیت

شما ذاتا خلاق هستید، اما بسیاری از شما از خلاقیت استفاده نمی کنید. چگونه میتوانیم چشمه خلاقیت خودمانم را روشن کنیم؟

تیموتی گالوی در کتاب خود با عنوان «بازی درونی گلف» به ما می آموزد که راه تبدیل شدن به گلف بازی بهتر این است که تصور کنید یک گلف باز حرفه ای هستید و طوری بازی می کنید انگار پیش تر در مسابقات قهرمانی شرکت کرده اید. تفکر درباره خودتان به عنوان یک گلف باز عالی، بازی شما را به سرعت بهبود می بخشد.

به همین ترتیب، یکی از روش های افزایش خلاقیت این است که خود را شخص بسیار خلاقی بدانید. بار ها و بار ها به خودتان بگویید: «من یک نابغه هستم! من یک نابغه هستم! من یک نابغه هستم!»

خود را شخص بسیار خلاقی تصورکنید. تصور کنید از خلاقیت فراوانی برخوردارید و هیچ مشکلی در دنیا وجود ندارد که با استفاده از ذهن خلاق خود از عهده حل آن برنیایید. تصور کنید هیچ هدفی وجود ندارد که با ایده پردازی برای تحقق آن قابل دستیابی نباشد. تصور کنید هیچ مانعی وجود ندارد که با ذهن خلاق شما قابل برداشتن نباشد و مانند لیزری که فلز را می برد می توانید آن را از میان بردارید.

خبر خوب اینکه همه افراد ذاتا خلاق هستند. خلاقیت ابزاری است که در طبیعت بشر نهاده شده تا ضامن بقای او باشد و کمک کند تا از عهده مشکلات غیر قابل اجتناب و چالش های زندگی روزمره برآید. تنها تفاوت در این است که بعضی افراد از حداکثر خلاقیت ذاتی خود استفاده می کنند، در حالی که دیگران بهره کمی از آن می برند.

یکی از حیاتی ترین عواملی که باعث رشد کسب و کار ها می شود خلاقیت است به طوری که سالانه کتاب های زیادی برای استفاده از خلاقیت منتشر می شوند و دوره های زیادی برای استفاده از و افزایش خلاقیت برگزار می شوند.

اولین کاری که برای خلاقیت تان باید انجام دهید این است که اراده کنید که خلاقیت شما شکوفا شود و برای این اراده باید تمرینات مداومی انجام دهید. مطمئن باشید که خلاقیت کسب و کار شما را متحول می کند.

تمرین های عملی برای خلاقیت
    • بزرگترین هدف زتدگی تان در حال حاضر را مشخص کنید. این هدف چیست و انجام فوری چه کاری می تواند شما را یک گام به هدفتان نزدیکتر کند؟

    • بزرگترین مشکل یا مانعی که میان شما و مهمترین هدفتان قرار دارد را مشخص کنید. با کدام اقدام فوری می توانید مشکل را حل کرده یا مانع را از میان بردارید؟

    • روزانه چندین و چند بار تصور کنید که شما در هدفی که تعیین کرده اید جزو بهترین ها هستید و خیلی درآن حوزه حرفه ای هستید. این تصورات را بنویسید.

خلاصه نظر
تاریخ
جعبه نظرات
کتاب های برایان تریسی خیلی خوبه. ممنون
امتیاز نویسنده
51star1star1star1star1star
بازی درونی برای افزایش خلاقیت
5 (100%) 10 votes
طراحی سایت
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا