استفاده از تئورى بازى كارى براي جذب فالوورReviewed by Shayan izadi seresht on Oct 11Rating: 5.0

استفاده از تئورى بازى كارى براي جذب فاوور

يكى از بهترين تئورى هاى بازاريابى، فروش و جذب فالوور در اينستاگرام استفاده از تئورى بازى كارى است.
در اطراف تان حتما نمونه هايى خوب و جذاب از اين تئورى ديده ايد و البته خواهيد ديد. كمپانى هاى بزرگ دنيا مانند استارباكس، كوكاكولا، پپسى و نايك از اين روش كاربردى براى افزايش مشاركت كاربران و جذب فالوور استفاده مى كنند.

پس تا اينجا متوجه شديم هدف اصلى تئورى بازى كارى جذب فالوور و افزايش مشاركت براى بازاريابى، فروش و برندسازى است.

اما چگونه بازى اى طراحى كنيم تا به اهداف مان در بازاريابى و فروش برسيم؟ اصلا چند نوع بازى كارى وجود دارد؟

بازی کاری در اصل تبدیل فرآیندی جدی است به بازی، یا انجام دادن کار جدی با هدف جدی به وسیله بازی. به این معنی که ما برای جذب مخاطب یا بازاریابی که کاری است جدی یک بازی طراحی میکنیم که هدفمان هم در این بازی جدی است. نکته پر اهمیت در بازی کاری این است که همه مردم از همه سنی علاقه مند به بازی هستند. در واقع همگان به دنبال دریافت حس برنده شدن در بازی های مختلف هستند. ممکن است در بازی جایزه واقعی هم در میان نباشد، اما مسئله این است که حس پیروز شدن دارای اهمیت بالایی است. ما در بازی های رکوردی که در گوشی و تبلت میکنیم جایزه خاصی نمیگیریم اما تلاش میکنیم که نفر اول باشیم و برنده باشیم. در حقیقت ما بدنبال حس پیروز شدن هستیم.

در حقیقت بازی کاری پروسه ای است که با استفاده از بازی، مشارکت بازدیدکنندگان را بالا میبرد. این مشارکت شامل لایک، کامنت یا share شدن چیزی است که میخواهیم همه گیر شود.

اهمیت بازی کاری در بازاریابی اینجا است که شما با طراحی بازی های جذاب بیننده و مخاطب خود را به انجام بازی دعوت میکنید همچنین کسی که جذب بازی شما شده است دوستان خود را به بازی شما دعوت خواهد کرد. در حقیقت اینکه بیننده شما دائما در حال دیدن صفحه شما باشد و حتی زود به زود پیگیری کند که در صفحه شما چه خبر است مزیتی که تمام فعالان بخش بازاریابی دنبال آن هستند. بازی کاری شما را در ذهن مخاطبان نگه میدارد. وقتی در ذهن مخاطب نقش ببندید پیشنهاد های فروش شما هم دیده خواهند شد.

باید تلاش کنید بازی ها را به نحوی طراحی کنید که قسمتی از شروع تا پایان بازی به خودتان اختصاص داده شود. یعنی اسمی از خدمتی که ارائه میدهید، اسم محصول تان، مشخصه ای فنی در حرفه شما و یا هر چیز دیگری که به نحوی به کسب و کار شما مربوط باشد.

خلاصه نظر
تاریخ
امتیاز نویسنده
51star1star1star1star1star
استفاده از تئورى بازى كارى براي جذب فالوور
5 (100%) 4 votes
طراحی سایت
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا